BLOG

Czym jest DRIVO?

DRIVO to aplikacja, która tworzy społeczność kierowców. Pozwala na komunikację między kierowcami, wygodne korzystanie ze strefy płatnego parkowania, a także pomaga dbać o przestrzeń miejską jak i bezpieczeństwo pojazdów.

Częścią DRIVO jest modułowe urządzenie, które jest dodatkową opcją dla użytkowników głównie korzystających z przestrzeni objętej płatnym postojem. Podstawowa wersja urządzenia nazywa się Pbox i pozwala na automatyczne parkowanie i wyparkowywanie pojazdu w strefie płatnego parkowania w miastach, które wdrożą system. Urządzenie będzie darmowe i będzie go można powiązać tylko z jednym pojazdem (należy przykleić do przedniej szyby). Koszt urządzenia będzie wynosił około 100 zł, a kwota w całości będzie przeznaczona na czas parkowania. Dodatkowo osoby korzystające z urządzenia za każdym razem będą otrzymywały 5 minut darmowego parkowania.

Podstawową wersję urządzenia można rozbudować o moduł LOGGER, który pozwala na niezależne rejestrowanie trasy i prędkości pojazdu, a także przeciążeń, które powstają np. przy gwałtownym hamowaniu czy wypadku. Kolejny moduł o nazwie CONNECTION pozwala na umieszczenie dowolnej karty nano sim (sieć gsm) co pozwala na śledzenie auta w czasie rzeczywistym.

Zadaniem projektu jest umożliwienie kierowcom wzajemnego wspierania się w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze, a także ochrony naszych pojazdów i dbałości o przestrzeń miejską.

Wiele osób pyta nas dlaczego chcemy w proces parkowania uwikłać urządzenie, które trzeba wyprodukować i sprzedać, skoro są już aplikacje które pozwalają to zrobić bez dodatkowych kosztów. Na rynku mobilnym powstaje coraz więcej takich aplikacji, ale niestety dalej wymagają od nas obsługi. Trzeba wyjąć telefon, uruchomić aplikację, … przebyć cały proces związany z zapłaceniem za parkowanie, a pomimo tak wspaniałej technologii nasze telefony często zawodzą (rozładowana bateria, brak internetu) lub po prostu nie chce nam się tego robić i płacimy za parking w parkomacie, bo akurat mamy drobniaki.

DRIVO ma być inne, lepsze, efektywniejsze. DRIVO ma być częścią każdego samochodu i co najważniejsze będzie bezobsługowe, zautomatyzowane, a kierowca będzie otrzymywać powiadomienia wtedy gdy coś się dzieje, tak aby wiedział że na wezwanie aplikacji musi zareagować.

Modułowość urządzenia jest spowodowana tym że wersja podstawowa ma być darmowa i samowystarczalna (bez konieczności podpinania do źródła zasilania). Kierowcy, którzy będą oczekiwali więcej od naszego projektu mogą dokupić kolejne moduły i rozbudować możliwości urządzenia do poziomu ich potrzeb.

Zastosowanie urządzenia w samochodzie niesie ze sobą wiele plusów jak np. rejestracja trasy, prędkości, co pozwala analizować przebieg i eksploatację pojazdu jak i powiadomienia, które mogą poinformować nas o uszkodzeniu pojazdu podczas postoju na parkingu, kradzieży, niewłaściwym parkowani, gdy np. grozi nam odholowanie pojazdu, bo blokuje przejazd śmieciarki, tramwaju czy podczas awarii gdy potrzebujemy pomocy, a inni kierowcy mijają nas, bo nie wiedzą kim jesteśmy co się stało i jakiej pomocy potrzebujemy.

Celem projektu DRIVO jest przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa, umożliwienie współpracy między kierowcami i kontrola naszych pojazdów.

Projekt jest w bardzo wczesnej fazie rozwojowej, ale cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a prowadzone rozmowy są obiecujące i prowadzą do rozbicia projektu na dwa działy dla prywatnych kierowców i dla firm.

Dziękujemy też wszystkim kierowcom, którzy zgłaszają do nas swoje oczekiwania i proponują rozwiązania, które chcieliby otrzymać podczas używania aplikacji.

Zainstaluj teraz DRIVO i sprawdź jakie otrzymałeś powiadomienia i wiadomości od innych kierowców.

DRIVO - Smart Drivers Hub
getdrivo.com